آخرین اخبار
خانه / اخبار / از اعتماد به خنده شیطان و سلفی حقارت تا تحقیر در اسپانیا

از اعتماد به خنده شیطان و سلفی حقارت تا تحقیر در اسپانیا

13960718001197_Test_PhotoH

از اعتماد به خنده شیطان و سلفی حقارت تا تحقیر در اسپانیا

وقتی در برابر زرق و برق و خنده ظاهری گرگ صفتان و صاحبان زر و زور و تزویر دچار خودباختگی شویم تجربه تاریخ ثابت می‌کند که نتیجه جز تحقیر ندارد

گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مدتی است یکی از شهروندان ایرانی به نام آقای “پرستش” که شباهت ظاهری زیادی با آقای “لیونل مسی” بازیگر مشهور فوتبال دارد توجه کاربران فراوانی را به خود جلب کرده بود و در ذهن افراد زیادی این سوال نقش بسته بود که لحظه مواجه این دو نفر با هم چه روی می‌دهد؟!

تا اینکه هفته گذشته در میان موج دوستداران و هواداران “لیونل مسی” و در کانون توجه اصحاب رسانه بدل “مسی” که با هزار شوق و شعف مسیر طولانی ایران تا اسپانیا را طی کرده بود تا در برخورد و دیدار “مسی” مورد استقبال و توجه ایشان قرار گیرد وقتی در مسیر حرکت “مسی” ابراز ارادت و احساسات کرد در میان بهت و ناباوری همه تماشاچیان با واکنش سرد و بی‌توجهی “مسی” مواجه شد به‌گونه‌ای که لحظه‌ای و ثانیه‌ای به احساسات آقای “پرستش” توجهی نشد.

“معلوم شد آنچه آب دیده می‌شد سرابی بیش نیست”

وقتی آدم‌ها به داشته‌های خود شاکر نیستند شوق داشته‌های دیگران آنها را به حسرت و تقلید تحقیرآمیز وا می‌دارد

به‌قول شاعر مسلمان و استکبار ستیز” اقبال لاهوری”

همچو آیینه مشو محو جمال دگران

از دل و دیده فرو شوی خیال دگران

در جهان بال و پر خویش گشودن آموز

که پریدن نتوان با پر وبال دگران

فارغ از همه بازخودها و انعکاس‌های رسانه‌ای این خبر و خفتی که متوجه شخص آقای” پرستش ” شد ذکر چند نکته ضروری است.

خوی مستکبرین و فرعون صفتان از ابتدای تاریخ تاکنون بیشتر از آنکه برخاسته از ذات آنها باشد معلول ذلت و ضعف و خودباختگی افرادی است که در مقابل فرعونیان و ستمگران کرنش می‌کنند قرآن کریم در تحلیل استکبار فرعون، از استخفاف و خواری قوم او سخن به میان می‌آورد و می‌فرماید “فَاسْتَخَفَّ قَوْمَهُ فَأَطَاعُوهُ ” او ابتدا قوم خویش را به ذلت و حقارت کشانید و در نتیجه آنها را به استثمار وادار ساخت بدیهی است هر اندازه ضریب عجز و درماندگی مظلوم بیشتر باشد طغیان طاغوت‌ها فزونی می‌یابد.

به قول صائب تبریزی:اظهار عجز در بر ظلم روا مدار                                                          اشک کباب موجب طغیان آتش است

بنابراین، پرستش ناآگاهانه بعضی مانند آقای “پرستش ” و خود باختگی در طول تاریخ خصوصا از سوی دولتمردان زمینه‌ساز چه ظلم‌ها و جنایات بوده است، زمانی نیمی از جمعیت ایران با توطئه و جنایات استعمار انگلیس در اثر گرسنگی و قحطی در اوج مظلومیت جان باختند، زمانی ترکمنچای‌ها و زمانی کاپیتولاسیون‌ها و گاهی کشف حجاب بر ملت ایران تحمیل شد.

وقتی در برابر زرق و برق و خنده ظاهری گرگ صفتان و صاحبان زر و زور و تزویر دچار خودباختگی شویم تجربه تاریخ ثابت می‌کند که نتیجه جز تحقیر ندارد.

آقای “پرستش” اگر از مرگ پهلوانی و جوانمردی در امثال “لیونل مسی” خبر داشت شاید شوق تشابه با یک مرده زنده‌نما از سرش می‌پرید و برای خلق یک تراژدی و درام این همه راه نمی‌پیمود.

م

اظهارات آقای “پرستش” مبنی بر اینکه “مسی” برایم دست تکان داد و به من لبخند زد یادآور اصطلاح “برد-برد” در مذاکرات با شیطان بزرگ آمریکا است.

اگر چه تشکر می‌کنیم که آقای رئیس جمهور متوجه شدند که مذاکره با آمریکا  دیوانگی است.

در آستانه یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش‌آموز، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و تبعید حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بیانات معمار کبیر انقلاب اسلامی برای اهل معرفت و بصیرت یادآوری می‌شود.

حضرت امام خمینی (ره) تعابیر جالبی در باره سردمداران آمریکایی دارند و می‌فرمایند: «آمریکا شیطان بزرگ است، آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستعضف جهان است، همه گرفتاری که ما داریم از دست آمریکا داریم»، «تمام گرفتاری ما از این آمریکا است، آنهایی که خواب آمریکا را می‌بینند خدا بیدارشان کند، روابط ما با آمریکا روابط یک مظلوم با ظالم است، روابط یک غارت شده با غارتگر است، هر چه فریاد دارید سر آمریکا بکشید.» و امام این جملات را بر اساس سرشت آمریکا و اقدامات عملی شیطان بزرگ فرموده بودند و به این نظر اعتقاد راسخ داشتند و در سال‌های پایانی عمر شریف خود، بارها به مسئولین و اقشار مختلف مردم، تقابل اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکایی را تذکر دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند، دولت ایالات متّحده‌ آمریکا دولتی غیرقابل اعتماد، دولتی خودبرتربین، دولتی غیر منطقی و عهدشکن، دولتی سخت در پنجه‌ تصرّف و اقتدار شبکه‌ی صهیونیسم است.

.۶۰ سال است که از ۲۸ مرداد ۳۲ تا امروز در هر موردی که با آمریکایی‌ها مسئولین این کشور اعتماد کردند، ضربه خوردند. یک روزی مصدق به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، به آنها تکیه کرد، آنها را دوست خود فرض کرد، ماجرای ۲۸ مرداد پیش آمد که محل کودتا در اختیار آمریکایی‌ها قرار گرفت و عامل کودتا با چمدان پُر پول آمد تهران و پول قسمت کرد بین اراذل و اوباش که کودتا را راه بیندازد، آمریکایی بود، تدبیر کار را خودشان هم اعتراف کردند، اقرار کردند.

سیره شهدا، چمران‌ها، باکری‌ها، صیادها، همت‌ها و شهید حججی‌ها و شهدای زنده انقلاب  سردار سلیمانی‌ها دفاع از عزت و اقتدار ملت ایران و عدم اعتماد به شیطان بزرگ آمریکا است.

شهید سید مرتضی آوینی چقدر زیبا صفت شیطان بازگو کرده است، سید شهیدان اهل قلم می‌نویسند: «شیطان حکومت خویش را بر ضعف‌ها و ترس‌ها و عادات ما بنا کرده است و اگر تو نترسی و از عادات مذموم خویش دست برداری و ضعف خویش را با کمال خلیفه‌اللهی جبران کنی، دیگر شیطان را بر تو تسلطی نیست.»

انشاالله یوم‌الله ۱۳ آبان همه یک صدا:

مرگ بر تازیانه‌ها… تازیانه‌های بی‌امان به گرده‌های بی‌گناه بردگان

مرگ بر مرگ ناگهانی ۱۰۰ هزار زندگی در یکی دو ثانیه با سقوط علم از آسمان

مرگ بر کشتن جوانه‌ها

مرگ بر انتشار سم در زلال رودخانه‌ها

مرگ بر فضاحت دورغ

مرگ بر سیم‌های خاردار و کشتزارهای مین

مرگ بر گورهای دسته‌جمعی و بندهای انفرادی زمین

مرگ بر بریدن نفس… مرگ بر قفس… مرگ بر شکوه خارو خس…  مرگ بر هوس… مرگ بر حقوق بی‌بشر… مرگ بر تبر شراره‌های شر… مرگ بر سفارت شنود.

مرگ بر کودتای دود… زنده باد زندگی او… زنده باد زندگی من ، تو، ما…  یک کلام مرگ بر آمریکا

مرگ بر بریدن نفس… مرگ بر قفس… مرگ بر شکوه خار و خس… مرگ بر هوس… مرگ بر حقوق بی‌بشر… مرگ بر تبر شراره‌های شر

مرگ بر آمریکا… مرگ بر آمریکا… مرگ بر آمریکا

مرگ بر ابولهب یزدید و  شمر و ابن سعد…  مرگ بر زاده زیاد… بگو بلند

مرگ بر قطعنامه‌های بستن فرات… قطع آب… مرگ بر تیر مانده بر گلوی کودک رباب

مرگ بر قتل خنده‌های روشن علیرضا

مرگ بر گلوله‌ای که خط کشید روی خاطرات آرمیتا

یک کلام… مرگ بر آمریکا.

دکتر خسروی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی

درباره خسروی ابوالقاسم

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.