آخرین اخبار
خانه / اخبار / اخبار روز / بهره‌گیری از نظرات نمایندگان مجلس در تدوین آیین‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی

بهره‌گیری از نظرات نمایندگان مجلس در تدوین آیین‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی

 

635820068047854139دکتر میرزاده در جلسه شورای راهبردی معاونت مجلس که با حضور چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: از دیدگاه‌های نمایندگان مجلس در مدیریت دانشگاه و تنظیم آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها بهره می‌بریم.

دکتر میرزاده در ادامه این جلسه اظهار داشت: «خود را بی نیاز از مشورت صاحبنظران و کارشناسان نمی دانم و بنای مدیریت این دانشگاه را از ابتدا بر پایه بهره مندی از خرد جمعی نهاده‌ام.»

او با اشاره به اصلاح روند تدوین آیین نامه ها و بخشنامه های دانشگاه آزاد اسلامی طی دو سال گذشته گفت: «با همفکری صاحبنظران توانستیم مجموعه ۳۰هزار صفحه ای قوانین دانشگاه آزاد اسلامی را در یک مجلد ۳هزار صفحه ای گردآوری و منتشر کنیم.»

635820067688429508_bابوالقاسم خسروی سهل آبادی، نماینده مردم تربت حیدریه نیز در این جلسه خواستار سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی و ورود سازمان سما به این حوزه شد.

ضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد آموزش عالی و ۴۰ درصد آموزش پزشکی از سوی دانشگاه آزاداسلامی اداره می‌شود و ۳۰درصد پژوهش کشور در این جایگاه رفیع علمی صورت می‌گیرد.

ابوالقاسم خسروی اظهار کرد: جایگاه عظیم و ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی که با حمایت بیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و عنایات مقام معظم رهبری امروز به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری و موثر جهان اسلام مطرح است باید مورد حمایت باشد.

وی گفت: دانشگاه آزاد سلامی با ۲۲ میلیون متر مکعب فضای آموزشی احداث شده با مشارکت مردمی خلاء آموزش عالی کشور را پر کرده است.

635820066614523622_bخسروی گفت: ۳۰ هزار عضو هیئت علمی و ۷۰ هزار کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی شاغل هستند و در افق دو سال آینده تعداد اعضای هیئت علمی به ۴۰ هزار تن افزایش پیدا می کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسات مشورتی دانشگاه آزاد اسلامی سعی شده است بدون نگاه سیاسی و فقط با نگاه علمی پژوهشی و نگاهی که این مجموعه عظیم دانشگاهی مورد حمایت قرار گیرد، نقاط ضعف با تدبیر و کار‌شناسی برطرف شود.

خسروی ادامه داد: با افزایش اعتبارات پژوهشی و فرهنگی سال جاری شاهد فعالیت‌های فرهنگی ماندگار و تحقیقات کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم بود.

وی اظهار کرد: در دو سال گذشته موفقیت‌های بسیار خوبی در دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه بدست آمده و حمایت‌های عبدالمجید حلمی نماینده تام الاختیار دانشگاه در استان خراسان و فعالیت‌های محمدعلیزاده رئیس دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه قابل ستایش است.

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.